Zrušení výtvarného oboru pro školní rok 2023/2024


Rozhodnutí ředitele školy o zrušení Výtvarného oboru pro školní rok 2023/2024

Vážení rodiče,

s lítostí vám oznamujeme zrušení výuky Výtvarného oboru – keramika a výtvarná tvorba na naší škole ve školním roce 2023/2024 od 1.9.2023, z důvodu výpovědi prostor odloučeného pracoviště na základě rozhodnutí o rozšíření Třinecké obchodní akademie informačních technologií a veřejné správy s.r.o. v budově Beskydská 1140 Třinec.

      Toto rozhodnutí bylo nečekané a pro nás nemilé překvapení. Chceme vás ujistit, že jsme vynaložili veškeré úsilí a prostředky, abychom zabránili tomuto nepříjemnému vývoji událostí, avšak bohužel jsme se dostali do situace, kdy jsme nuceni přistoupit k tomuto rozhodnutí.

    Na základě výpovědi z prostor obchodní akademie musíme provést rozsáhlé úpravy rozvrhu v našich současných prostorách. Vyučování VO v náhradních prostorách ve třídě dílen na ZŠ Slezská, nakonec nebylo povoleno. Bohužel, nebudeme schopni provozovat výuku VO v naší současné budově v klubovně u hřiště ZŠ Slezská 773.

Rádi bychom vás ujistili, že jsme v kontaktu s Magistrátem města Třince a aktivně spolupracujeme na hledání vhodné náhradní budovy, kde bychom mohli pokračovat ve výuce co nejdříve. Věříme, že nám magistrát poskytne podporu a pomoc při hledání řešení této situace.

Budeme vás  informovat o vývoji situace a dalších krocích, které podnikneme s cílem minimalizovat přerušení vzdělávání vašich dětí. Vaše spolupráce a porozumění jsou v této obtížné situaci neocenitelné. Věříme, že společnými silami překonáme tuto překážku a zajistíme kontinuitu vzdělávání pro naše žáky.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit. Jsme připraveni poskytnout vám informace a odpovědi na vaše otázky.

Děkujeme vám za vaši trpělivost a pochopení v této náročné situaci.

S pozdravem

MgA. Turoň Eduard, ředitel školy