Třinecký mikulášský jarmark


Neděle 6. prosince 2015

Předvánoční atmosféra dýchla na každého, kdo v neděli 6. prosince dorazil na náměstí před Kulturní dům Trisia. Vánoční dekorace, adventní věnce, jmelí, perníky a vůně svátečních dobrot přilákaly stovky lidí, kteří si nenechali ujít tradiční Třinecký mikulášský jarmark. Na příchozí čekal kromě množství stánků také pestrý doprovodný program v podobě řady hudebních a pěveckých vystoupení.

Naší školu reprezentovali gajdoši David a Tomáš Benkovi z pobočky v Mostech u Jablunkova ze třídy Jiřího Zogaty. Zahráli pásmo slezských horalských písní a Hrčavské koledy. Tři moderní populární písně zazněly v podání Vanessy Kaczmarczyk ze třídy paní učitelky Sabiny Vackové. Když Gajdoši hráli a zpívali mnoho lidí, kteří původně přišli nakupovat se přemístili před pódium, aby mohli sledovat ojedinělé vystoupení. Pak také skvěle zazpívala Vanessa a naši žáci sklidili uznání a zasloužený potlesk.