Události

Soutěže ve hře na klavír a kytaru


Ve čtvrtek 25.1.2024 proběhlo školní kolo soutěže ve hře na klavír.

Porota ocenila všechny výkony žáků, kteří se pod zkušeným vedením svých pedagogů na soutěž připravovali.
Do okresního kola postoupila Agáta Świerczková ze třídy p.uč. Zoňové.

 

V pátek 26.1.2024 proběhlo školní kolo soutěže ve hře na kytaru.

Všichni soutěžíci podali moc pěkné výkony a sladkou odměnu a diplom za umístění si zasloužili.Do okresního kola postoupili Tomáš Macháč ze třídy p. uč. Morcinkové a Mia Cimbolincová ze třídy p. uč. Strumienského.

Blahopřejeme a přejeme úspěch v okresním kole.   Všem účinkujícím velký dík a radost do další práce

Výsledková listina v příloze. 

Adventní hudební podvečer


7. prosince 2023

"Adventní hudební podvečer" provázela slovem paní učitelka Dagmar Tlolková a kouzelnou předvánoční atmosféru posluchačům navodili žáci z hudebních oborů s krásnými skladbami. Hudební repertoár pak obohatili studenti z kolektivního předmětu Umění muzikálu se svými třemi vstupy s nápaditým stínovým divadlem s vánoční tématikou. Celkovou atmosféru ještě více dokreslil pěvecký sbor se svým úvodním a závěrečným číslem. U publika si všechna jednotlivá vystoupení právem vysloužila veliký potlesk a pozitivní ohlasy. Dík patří všem pedagogům, kteří se podíleli na přípravě tohoto zdařilého koncertu, ale také posluchačům za příjemnou atmosféru v koncertním sále.

Jam Session s Terezou Maškovou


31. října 2023

Již potřetí v řadě naše škola uspořádala koncert Jam Session, avšak letos si přizvala výjimečného hosta v podobě Terezy Maškové (rodačky z Třince a naší absolventky). Také tento rok se akce uskutečnila v kině Kosmos pod záštitou primátorky města Třince. Program si připravili opět vybraní učitelé školy a nechyběl zde ani dětský pěvecký sbor pana učitele Radka Morcinka složený z žáků SZUŠ Tutti Music Třinec a ZUŠ Třinec. Vystoupení obohatili také žáci tanečního oddělení ze ZUŠ Český Těšín, které připravila paní učitelka Marcela Konvičková. V první polovině koncertu zazněly písně rozmanitých žánrů a stylů v podání samotných učitelů a poté přišla na pódium hvězda večera Tereza Mašková. Diváci si mohli vychutnat její známé písně a za jejího přičinění a skvělé interakce se stát přímo součástí jejich několika songů. Ve vyprodaném sále kina byla po celou dobu cítit příjemná atmosféra a hezký zážitek z koncertu podtrhla na závěr také autogramiáda a společné focení s touto známou zpěvačkou.

YOUTUBE video:

https://youtu.be/K29bSM451lU

Náš absolvent Štěpán Navrátík přijat na Janáčkovu konzervatoř


Děkujeme paní učitelce Aleksandře Morcinkové za vedení Štěpána během studia kytarového oboru na Soukromé ZUŠ Tutti music v Třinci. Velmi si vážíme jejího entuziastického přístupu i nasazení díky kterému se Štěpánovi podařilo úspěšně složit přijímací zkoušky na Janáčkovovou konzervatoř v Ostravě. Paní učitelka je nejen erudovanou odbornicí, ale dokázala rovněž partnerským přístupem nejen rozvinout lásku k hudbě, ale i přispět k rozvoji jeho osobnosti. Přejeme paní učitelce pevné zdraví, štěstí v osobním i profesním životě a spoustu skvělých žáků.

Paní učitelce děkují rodiče i vedení školy a Štěpánovi přejeme hodně úspěchů v dalším profesionálním uměleckém vzdělávání.

Záznam čtyř koncertních skladeb jeho hry na kytaru: https://youtu.be/6GZ6p7V0j64

 

Jarní koncert 2023


Jarní koncert v rámci happeningu ZUŠ Open proběhl v našem koncertním sále v pátek 26.5.2023.

Koncert měl vysokou úroveň a zahráli si muzikanti a zpěváci od těch nejmenších, až po ty nejzkušenější, kteří předvedli výkony téměř na profesionální úrovni. Organizaci koncertu se ujal pan učitel BcA. Radek Morcinek a svého úkolu se zhostil skvěle.

Záznam koncertu můžete shlédnout zde:https://youtu.be/koSRXfLig3g

Mezinárodní pěvecká soutěž Čadca Pop 2023


3. května 2023

Festival ČADCAPOP 2023 je mezinárodní soutěž, jejíž součástí byly kategorie populárního zpěvu a zúčastnili se jí žáci ze třídy Pavla Divína. Soutěž se konala na ZUŠ Ul.M.R. Štefánika a jednalo se o skvělou příležitost vidět mezi sebou soutěžit mladé talenty ze Slovenka a České republiky, kteří byli povinni zpívat pouze ve slovenštině nebo češtině. Máme radost, že žáci naší školy předvedli výborné výkony, přičemž Eva Adamková získala 2. místo v kategorii do 15 let a Jakub Všianský obsadil 1. místo ve stejné kategorii a rovněž od poroty obdržel cenu primátora Města Čadce.
Velký dík patří Radku Morcinkovi, který doprovázel naše žáky na klavír a od poroty dostal ocenění pro nejlepšího korepetitora.

Absolventské koncerty 2023


20. dubna 2023

Ve čtvrtek se v koncertním sále konaly dva Absolventské koncerty žáků naší školy. Ten první začínal v 16.30 a druhý hned po něm v 18.00 hod. Program koncertů byl velmi bohatý a měl velký ohlas a úspěch u publika. Koncert vtipně a erudovaně moderoval pan učitel Bc. Tomáš Samiec.  Skvělé výkony absolventů byly důkazem jejich poctivé přípravy i kvalitní pedagogické práce jejich učitelů. Tyto absolventské koncerty pak byly slavnostním a důstojným ukončením dlouholetého studia žáků a zároveň vizitkou kvalitní práce našich pedagogů. Na závěr koncertů pan ředitel MgA. Eduard Turoň všem poblahopřál k absolutoriu a předal absolventské pamětní diplomy a dárky.

Záznamy koncertů:
1. koncert https://youtu.be/PGcAc90_sgY
2. koncert https://youtu.be/1W9yPWEN9Qk

Krajské kolo soutěže ZUŠ - Hra na elektronické klávesové nástroje


21. dubna 2023

V pátek proběhlo krajské kolo soutěže ve hře na elektronické klávesové nástroje Základních uměleckých škol vyhlašované ministerstvem školství. Soutěž se konala v prostorách Základní umělecké školy Bedřicha Smetany v Karviné. Naši školu reprezentovala žákyně Elen Heczková ze třídy Petra Turoně, která v soutěži získala 2. místo.
Blahopřejeme ke skvělému výsledku a k reprezentaci školy.

Krajská přehlídka žáků ZUŠ ve hře na klavír


14. dubna 2023

Ve Frýdku-Místku krajská přehlídka talentovaných žáků Moravskoslezského kraje, které se po postupu z okresní přehlídky zúčastnily také dvě žákyně naší školy.

Agáta Swierczková (1. r.) ze třídy Dany Zoňové
Jael Naděje Blažková (3. r.) ze třídy Dagmar Tlolkové

Regionální kytarová přehlídka MSK


Ve středu 5.dubna 2023 se konala ve Frýdku Místku „Regionální přehlídka žáků ZUŠ“ Moravskoslezského kraje,obor hra na kytaru. Za Soukromou ZUŠ Tutti Music se přehlídky zúčastnila žákyně Mia Cimbolincová ze třídy pana učitele Iva Strumienského. Naše mladá kytaristka zahrála skvěle a sklidila zasloužený potlesk publika.

Syndikovat obsah