Události

Absolventský koncert 2024


17. dubna 2024

V koncertním sále školy proběhl Absolventský koncert našich žáků. Tento koncert měl za úkol předvést uměleckou úroveň našich absolventů a kvalitu pedagogické práce jejich pedagogů. Vše se opravdu podařilo a snoubila se zde dlouhodobá práce žáků a učitelů s uměleckým obsahem hraných skladeb a písní. Program koncertu byl pestrý, slyšeli jsme klavírní skladby, hru na cimbál ve spojení s klavírem, čtyřruční hru na klavír, vystoupení keyboardistů, taky housle a na závěr zpěv s doprovodem klavíru i školní kapely Tutti Music s absolventem hry na bicí nástroje. Koncert skvěle moderoval BcA. Radek Morcinek.  Absolventy na závěr koncertu čekaly gratulace, diplomy a upomínkové dárky, které převzali z rukou ředitele školy.


Všem absolventům gratulujeme a přejeme jim vše nejlepší v dalším uměleckém působení.

Výroční koncert 2024


26. března 2024

Pořádání Výročního koncertu školy je již tradičně spojeno s oslavou Dne učitelů. Jedná se o výjimečnou událost hned z několika důvodů. Je připomenutím a uznáním práce pedagogů a jejich podstatné role, kterou hrají v životech svých studentů. Především však jde o koncert, na kterém vystupují žáci, kteří jsou – kromě nesporného talentu – obdařeni mimořádnou pílí a vůlí pracovat sami na sobě. Proto i výkony které jsme tohoto příjemného podvečera vyslechli, byly vynikající. Tóny klavíru, houslí, kytary, fléten, lidského hlasu, a dokonce i cimbálu učarovali nejednomu posluchači. A když bylo celé vystoupení zakončeno brilantním zpěvem dvou studentek populárního zpěvu, nebylo pochyb, že se koncert mimořádně vydařil a že škola disponuje znamenitými talenty.

 

Okresní kolo soutěže ve hře na kytaru


29. března 2024

Okresní kolo soutěže ve hře na kytaru proběhlo na ZUŠ Frýdek Místek. Naší školu reprezentovali dva žáci. Tomáš Macháč z 3. ročníku ze třídy paní učitelky Aleksandry Morcinkové získal 2. místo a Mia Cimbolincová z 3. ročníku ze třídy pana učitele Iva Strumienského získala 1. místo s postupem do krajského kola této soutěže pořádané ministerstvem školství.

Okresní kolo soutěže ve hře na klavír


8. únor 2024

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na klavír proběhlo v sále Základní umělecké školy ve Frýdku-Místku. Naše žákyně Agáta Świerczková z 2. ročníku ze třídy paní učitelky Dany Zoňové získala krásné 2. místo.

Soutěže ve hře na klavír a kytaru


Ve čtvrtek 25.1.2024 proběhlo školní kolo soutěže ve hře na klavír.

Porota ocenila všechny výkony žáků, kteří se pod zkušeným vedením svých pedagogů na soutěž připravovali.
Do okresního kola postoupila Agáta Świerczková ze třídy p.uč. Zoňové.

 

V pátek 26.1.2024 proběhlo školní kolo soutěže ve hře na kytaru.

Všichni soutěžíci podali moc pěkné výkony a sladkou odměnu a diplom za umístění si zasloužili.Do okresního kola postoupili Tomáš Macháč ze třídy p. uč. Morcinkové a Mia Cimbolincová ze třídy p. uč. Strumienského.

Blahopřejeme a přejeme úspěch v okresním kole.   Všem účinkujícím velký dík a radost do další práce

Výsledková listina v příloze. 

Adventní hudební podvečer


7. prosince 2023

"Adventní hudební podvečer" provázela slovem paní učitelka Dagmar Tlolková a kouzelnou předvánoční atmosféru posluchačům navodili žáci z hudebních oborů s krásnými skladbami. Hudební repertoár pak obohatili studenti z kolektivního předmětu Umění muzikálu se svými třemi vstupy s nápaditým stínovým divadlem s vánoční tématikou. Celkovou atmosféru ještě více dokreslil pěvecký sbor se svým úvodním a závěrečným číslem. U publika si všechna jednotlivá vystoupení právem vysloužila veliký potlesk a pozitivní ohlasy. Dík patří všem pedagogům, kteří se podíleli na přípravě tohoto zdařilého koncertu, ale také posluchačům za příjemnou atmosféru v koncertním sále.

Jam Session s Terezou Maškovou


31. října 2023

Již potřetí v řadě naše škola uspořádala koncert Jam Session, avšak letos si přizvala výjimečného hosta v podobě Terezy Maškové (rodačky z Třince a naší absolventky). Také tento rok se akce uskutečnila v kině Kosmos pod záštitou primátorky města Třince. Program si připravili opět vybraní učitelé školy a nechyběl zde ani dětský pěvecký sbor pana učitele Radka Morcinka složený z žáků SZUŠ Tutti Music Třinec a ZUŠ Třinec. Vystoupení obohatili také žáci tanečního oddělení ze ZUŠ Český Těšín, které připravila paní učitelka Marcela Konvičková. V první polovině koncertu zazněly písně rozmanitých žánrů a stylů v podání samotných učitelů a poté přišla na pódium hvězda večera Tereza Mašková. Diváci si mohli vychutnat její známé písně a za jejího přičinění a skvělé interakce se stát přímo součástí jejich několika songů. Ve vyprodaném sále kina byla po celou dobu cítit příjemná atmosféra a hezký zážitek z koncertu podtrhla na závěr také autogramiáda a společné focení s touto známou zpěvačkou.

YOUTUBE video:

https://youtu.be/K29bSM451lU

Náš absolvent Štěpán Navrátík přijat na Janáčkovu konzervatoř


Děkujeme paní učitelce Aleksandře Morcinkové za vedení Štěpána během studia kytarového oboru na Soukromé ZUŠ Tutti music v Třinci. Velmi si vážíme jejího entuziastického přístupu i nasazení díky kterému se Štěpánovi podařilo úspěšně složit přijímací zkoušky na Janáčkovovou konzervatoř v Ostravě. Paní učitelka je nejen erudovanou odbornicí, ale dokázala rovněž partnerským přístupem nejen rozvinout lásku k hudbě, ale i přispět k rozvoji jeho osobnosti. Přejeme paní učitelce pevné zdraví, štěstí v osobním i profesním životě a spoustu skvělých žáků.

Paní učitelce děkují rodiče i vedení školy a Štěpánovi přejeme hodně úspěchů v dalším profesionálním uměleckém vzdělávání.

Záznam čtyř koncertních skladeb jeho hry na kytaru: https://youtu.be/6GZ6p7V0j64

 

Jarní koncert 2023


Jarní koncert v rámci happeningu ZUŠ Open proběhl v našem koncertním sále v pátek 26.5.2023.

Koncert měl vysokou úroveň a zahráli si muzikanti a zpěváci od těch nejmenších, až po ty nejzkušenější, kteří předvedli výkony téměř na profesionální úrovni. Organizaci koncertu se ujal pan učitel BcA. Radek Morcinek a svého úkolu se zhostil skvěle.

Záznam koncertu můžete shlédnout zde:https://youtu.be/koSRXfLig3g

Mezinárodní pěvecká soutěž Čadca Pop 2023


3. května 2023

Festival ČADCAPOP 2023 je mezinárodní soutěž, jejíž součástí byly kategorie populárního zpěvu a zúčastnili se jí žáci ze třídy Pavla Divína. Soutěž se konala na ZUŠ Ul.M.R. Štefánika a jednalo se o skvělou příležitost vidět mezi sebou soutěžit mladé talenty ze Slovenka a České republiky, kteří byli povinni zpívat pouze ve slovenštině nebo češtině. Máme radost, že žáci naší školy předvedli výborné výkony, přičemž Eva Adamková získala 2. místo v kategorii do 15 let a Jakub Všianský obsadil 1. místo ve stejné kategorii a rovněž od poroty obdržel cenu primátora Města Čadce.
Velký dík patří Radku Morcinkovi, který doprovázel naše žáky na klavír a od poroty dostal ocenění pro nejlepšího korepetitora.

Syndikovat obsah