Události

Beskydská klávesa 2026


Ve dnech 20.-21.3.2026 proběhla v ZUŠ Frýdlant nad Ostravicí klavírní soutěž "Beskydská klávesa".Této soutěže se účastnila naše žákyně Agáta Świerczková, ze třídy p.uč.Dany Zońové a získala ve své kategorii ocenění "zlaté pásmo".

Blahopřejeme.

Okresní klavírní přehlídka


Dne 11.března se konala na ZUŠ Frýdek-Místek okresní klavírní přehlídka,které se zúčastnili i naši dva žáci,Vojtěch Kluz a Agáta Świerczková,oba žáci ze třídy p.uč.Dany Zońové.Úspěšně reprezentovali naší školu a Agáta Świerczková se svým výkonem postoupila na krajskou klavírní přehlídku,která proběhne 27.března. 2026

Krajské kolo soutěže MŠMT ve hře na elektronické klávesové nástroje


Dne 18. března 2026 proběhlo krajské kolo soutěže vyhlašované ministerstvem školství, které se konalo v ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné.

Naše účastnice Lilien Hupková ze třídy pana učitele Ing. Filipa Macury DiS., zahrála moc pěkně a úspěšně reprezentovala naší školu. Získala hezké 2. místo v III. kategorii žáků do 10 let.

Blahopřejeme.  

Záznam vystoupení: https://youtu.be/Dj9qUE770-w

Okresní kolo soutěže EKN


V pondělí 16. února proběhlo okresní kolo soutěže ZUŠ vyhlášené MŠMT ve hře na elektronické klávesové nástroje. Soutěž se konala v koncertním sálu ZUŠ Třinec. Se svými soutěžními skladbami vystoupili žáci ze ZUŠ Třinec, Jablunkov, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí a také my jsme měli jedno želízko v ohni. Naše žákyně Lilien Hupková zvítězila ve III. kategorii žáků do 10 let s postupem do krajského kola. Na soutěž ji skvěle připravil  pan učitel Ing. Filipa Macura DiS.

Blahopřejeme k úspěchu a přejeme hodně štěstí v krajském kole této soutěže, které proběhne 18. března v Karviné.

koncert - V rytmu tance


Dne 3.2. se koncertní sál opět rozezněl hudbou, tentokrát v rytmu tance. Žáci klavírního, houslového a flétnového  oddělení si připravili pestré taneční skladby od romantického valčíku, tanga, veselé cha-chy, flamenca, samby , až po rozpustilý charleston a rytmický rock ´n´roll. Pozvání přijaly děvčata z tanečního oddělení ZUŠ Pavla Kalety z Českého Těšína pod vedením Mgr. Marcely Konvičkové. které svými nápaditými  vstupy vnesly do celého vystoupení vtip a eleganci. Celý koncert byl ukázkou radosti, hudby a tance.

Adventní vystoupení žáků naší školy


Adventní čas byl na naší škole tradičně naplněn hudbou, zpěvem a radostí ze společného setkávání. Žáci především pěveckého a flétnového oddělení soukromé základní umělecké školy Třinec v prosinci 2025 potěšili svými vystoupeními posluchače na několika krásných adventních akcích.

První vystoupení se uskutečnilo 1. prosince 2025 ve stacionáři Jantar, kde se představili žáci pěvecké třídy Radka Morcinka společně s kytaristy z kytarové třídy paní Alexandry Morcinkové. Vystoupení přineslo klientům stacionáře příjemnou adventní atmosféru a bylo přijato s velkým nadšením.

Dne 9. prosince 2025 vystoupili naši žáci na adventním koncertě pro Domov důchodců Pohoda. Program připravili žáci z pěveckých tříd Radka Morcinka a Sabiny Vackové a také žáci z flétnové třídy paní učitelky Radky Labajové. Hudební vystoupení se setkalo s velmi srdečným přijetím a bylo krásným zpestřením adventního času pro všechny přítomné.

Další koncert proběhl 10. prosince 2025 v rámci vánočního městečka a adventních hudebních podvečerů Destiny na náměstí v Třinci, kde se naši žáci podělili o svou hudbu se širokou veřejností a přispěli k slavnostní atmosféře města.

Adventní vystoupení vyvrcholila 11. prosince 2025 dvojkoncertem pro Základní školu Jablunkovská. Žáci pěveckých tříd Radka Morcinka a Sabiny Vackové zde zahráli a zazpívali dětem se speciálními vzdělávacími potřebami a pomohli vytvořit krásnou, klidnou a radostnou vánoční náladu.

Děkujeme všem žákům za jejich nasazení, pedagogům za pečlivou přípravu vystoupení a posluchačům za milé přijetí. Adventní koncerty jsou pro nás každoročně důkazem, že hudba má sílu spojovat a rozdávat radost.

Adventní koncert


Dne 4.12. se foyer společenského domu Trisia rozeznělo hudbou.
Adventní hudební podvečer potěšil svou atmosférou i nadšenými výkony mladých hudebníků,
kteří předvedli pestrý program od klasických skladeb po modernější úpravy vánočních melodií.
Přestože ti nejmenší hráli před publikem velkého sálu snad poprvé, působili jistě, s velkou dávkou radosti z hudby.
Pochvalu zaslouží také pěvecký sbor, který umocnil slavnostní atmosféru blížících se Vánoc a potěšil srdce všech přítomných.

Záznam z koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=HcBrRPYL_sE&list=RDHcBrRPYL_sE&start_radio=1

Podporujeme naše absolventy


Ludmila Kisialová, absolventka 2. stupně ve škol. roce 2024/25 nastoupila do naší školy v pěti letech, do třídy Zuzany Valentové, která  v ní od malička pěstovala lásku k hudbě. Na této cestě s ní pokračovala od 6.roč. až po absolutorium II.stupně Dagmar Tlolková.
V průběhu svého studia na SZUŠ se pravidelně zúčastňovala všech školních akcí, klavírních přehlídek a soutěží jak v sólové, tak ve čtyřruční hře.
V závěru studia ji proto vedení školy umožnilo pořídit audiovizuální záznam jejího sólového vystoupení, který z části zazněl na absolventském koncertě v dubnu 2025.
Přejeme ji do budoucích let ať ji láska k hudbě neopouští a aby se za námi vždy ráda vracela.

Video k shlédnutí zde:

https://youtu.be/4aAFs64VlzY

https://youtu.be/MwBWqxylGtE

Jarní koncert - ZUŠ Open 2025


23. května 2025

Jarní koncert v rámci happeningu ZUŠ Open se poprvé v historii konal v exteriéru, na školním hřišti ZŠ Slezská. Účinkující tak měli možnost vystoupit na venkovním pódiu vytvořeném speciálně pro tuto akci společností LS Audio. Malí i téměř dospělí hudebníci si vyzkoušeli jaké to je, vystoupit venku před publikem jako velcí umělci. Všichni se svého úkolu zhostili skvěle. Ať už to byli klavíristé, žáci hry na flétnu, slezské gajdy, kytaristé i zpěváci. Jako hosté programu vystoupilo trio - harfa, příčná flétna a klavír ze ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm pod vedením paní učitelky Andrei Bodečkové. Závěr koncertu byl v režii školní kapely Tutti band se svými sólisty.

Absolventský koncert II. 2025


13. května 2025

Téměř dvouhodinový hudební zážitek se řadí mezi nejpestřejší události školního roku. Obecenstvo mělo možnost si vyslechnout řadu různých nástrojů – klavír, zobcovou i příčnou flétnu, keyboard, kytaru, ale také zpěv.

Zazněla vystoupení sólová, stejně tak i v uskupeních. Posluchači sledovali výkony za doprovodu nahraných podkladů, ale i živé korepetice – v podání p. učitelky Táni Nogové na příčnou flétnu a p. učitele Jakuba Solowského na kytaru. Své žáky také výborně doprovodil pan učitel Petr Turoň na klavír.

Repertoár pojal jak díla klasických skladatelů, tak i moderních autorů.

Celým koncertem provázela p. učitelka Sabina Vacková, která se tentokrát zaměřila na naše absolventy a získala od nich plno zajímavých informací z jejich života. Díky tomu mělo publikum možnost studenty poznat i z odlišné stránky – nejen jako anonymní interprety, ale jako vyzrávající zajímavé osobnosti. Všechny však spojovala jedna věc, a to láska k hudbě. Svými vystoupeními všechny přítomné přesvědčili, že jsou výbornými mladými hudebníky. Za své výkony pak byli odměněni vřelým potleskem. Absolventské diplomy a dárky pak byly sladkou tečkou za tímto krásným hudebním podvečerem.

Syndikovat obsah