V letošním školním roce Ministerstvo školství vyhlásilo celorepublikovou soutěž v sólovém a komorním zpěvu - tedy ve zpěvu klasickém (operním) a zpěvu vícehlasém. Naše pěvecké oddělení nezahálelo a 13. února vyslalo 3 žákyně do Frýdku-Místku na okresní kolo. Liberdová Violka, Adélka Černá a Ema Petláková. Tyto tři žákně připravily společně se svým panem učitelem Radkem Morcinkem BcA. a výbornou korepetitorkou Vandou Žurkovou BcA., krásný soutěžní program, který byl složen z písní různých renomovaných autorů české písňové tvorby. Jejich práce se vyplatila a ve velké konkurenci vybojovali krásná ocenění. Adéla Černá získala 1. místo s postupem do kola krajského, Ema Petláková si odvezla v 2. kategorii krásné 2. místo a Liberdová Violka si vybojovala v kategorii 3. skvělé 2. místo. V krajském kole této soutěže, které se konalo 20. března taktéž na ZUŠ Frýdek - Místek, získala Adéla Černá skvělé 2. místo. Moc gratulujeme.
V tomto školním roce proběhlo okresní kolo soutěže ve hře na lidové nástroje mimořádně ve Frenštátě pod Radhoštěm, 7. března v místní základní umělecké škole. Naši školu reprezentovali Markéta Szwierczková ve hře na slezské gajdy I. kategorie a Tomáš Motyka ve hře na cimbál VII. kategorie. Oba zahráli velmi pěkně a zaslouženě ve své kategorii zvítězili a získali postup do krajského kola. Markétu připravil na soutěž pan učitel Jiří Zogata a Tomáše pan ředitel MgA. Eduard Turoň. Oběma soutěžícím gratulujeme a přejeme hodně štěstí do krajského kola.
V pondělí 10.2. se na naší škole opět konala soutěž ve hře na flétnu. Vybráni žáci reprezentovali svou kategorii ze tříd paní učitelky Mgr. Taťány Nogové a Mgr. Radky Labajové a letos se této přehlídky zúčastnilo 20 žáků na zobcovou flétnu a 2 žačky na příčnou flétnu. Mladí flétnisté byli za své kvalitní výkony odměněni diplomy s umístěním a malou pozorností v rámci dárečku. Celé odpoledne probíhalo v příjemné atmosféře za znění flétnových tónů a klavírního doprovodu. Účinkujícím děkujeme a těšíme se na další připravené výkony.
Dne 4.2. se prostory koncertního sálu naší školy opět rozezněly hudbou.
Malé soutěžní klání talentovaných žáků klavírního oddělení proběhlo v příjemné atmosféře.
Všichni účinkující byli za své výkony odměněni diplomem, drobným dárkem a především vřelým potleskem.
Soutěž ve hře na lidové nástroje vyhlašované Ministerstvem školství a tělovýchovy se koná vždy jednou za tři roky. V úterý 28. ledna jsme zahájili soutěžení školním kolem, kterého se zůčastnili: Markéta Świerczková ve hře na slezské gajdy, trio ve složení Markéta Świerczková housle, Juliana Turková druhé housle a Tomáš Motyka cimbál. Všichni zahráli velice hezky. Soutěžní vysoupení připravil pan učitel Jiří Zogata. Jako solista se na cimbál představil Tomáš Motyka se známou skladbou „Montiho čardáš“ . Tomáše doprovodil na klavír jeho učitel MgA. Eduard Turoň. Do okresního kola soutěže byli navrhnuti Markéta Świerczková va hře na gajdy a Tomáš Motyka ve hře na cimbál. Přejeme do dalších soutěžních kol hodně štěstí.
Jako každý rok, je období adventu pro naše pěvecké oddělení jedním z nejaktivnějších
období v roce. Zpěv koled patří již tradičně k vánočním svátkům a proto se zpěváci
spolu se svými pedagogy Radkem Morcinkem, Sabinou Vackovou vydali koledovat a
rozdávat radostné úsměvy. Svou cestu zahájili 4. prosince v Domově pro seniory
Pohoda, kde společně zazpívali směsici koled a vánočních písní. Další zastávkou
koledování, 11. 12. byl dvojkoncert připraveny pro Základní a Střední školu
Jablunkovská, kde žáci pěveckého oddělení připravili již tradičnní koncert pro děti a
pedagogy. Na koncertě se mimo zpěv a klavír objevila také flétna pod vedením paní
Tatiány Nogové. Dvojkoncert se vydařil na jedničku a vnesl dětem a celé škole
úsměv a vanoční pohodu. V neposlední řadě jste naše pěvecké oddělení mohli také
poslechnout v rámci Adventních hudebních podvěčerů našeho města Třince a to 13.12
od 16:00 na pódiu vánočního městečka. Jsme rádi, že se naši žáci a pedagogové
aktivně účastní hudení scény v našem regionu.
4. prosince 2024
Ve středu 4.12. se koncertní sál SZUŠ rozezněl sváteční hudbou. Všichni účinkující svými hudebními dárky vytvořili posluchačům kouzelnou atmosféru nadcházejících vánoc, citlivě doplněnou autorskou poezii Šárky Labajové. Na programu se podíleli nejen sólisté, ale i komorní soubory pod vedením svých pedagogů. Mohli jsme tak opět po roce prožít dokonalý svět hudebních příběhů a emocí.
Pěvecká soutěž HČMS je rozdělena do 5 kategorií, od úplně nejmenších ,až po ty nejzkušenější zpěváky. My jsme se na soutěž v letošním roce vydali s naší studentkou Julii Macurovou, která je studentkou 2 ročníku, 2. stupně studia a je již zkušenou zpěvačkou a laureátkou mnoha regionálních a mezinárodních soutěžích. Julii doprovodil její pedagog BcA. Radek Morcinek.
Z 200 zpěváků, přihlášených do kategorie 15-18, se probojovali až do Malostranské besedy v Praze, kde se ve finále utkalo posledních 8 nejlepších. V těžké konkurenci zpěváků z Košic, Brna, Prahy, Ostravy, Bratislavy jsme vybojovali nádherné 2. místo a cenu za interpretaci a barvu hlasu.
31. října 2024
V rámci 30. výročí založení školy proběhl slavnostní koncert s názvem Jam Session s Terezou Maškovou, který se konal v divadelním sále domu kultury Trisia a.s.
Koncert zahájila kapela Noemiracles v čele se zpěvačkou Noemi Macura - absolventkou naší školy. Poté na sólový klavír představil dvě vlastní skladby náš další absolvent - Pavel Duda, který v současné době dokončil bakalářské studium v oboru skladba na Akademii muzických umění v Praze.
Následně se představili naší pedagogové. Na příčnou flétnu zahrála Taťána Nogová, Radek Morcinek se představil jako zpěvák v písní Ztrácíš a na housle zahrála Ellen Klodová ve skvělé interpretaci Vivaldiho skladby Zima v rockové úpravě.
Dalším v pořadí bylo vystoupení čtveřice zpěváků - Dariny Szymeczkové, Noemi Macurové, Markéty Sikorové a Radka Morcinka za doprovodu kapely složené z našich pedagogů. Představili se ve světových hitech Vivo per lei Andrea Bocelliho a We Are The World Michaela Jacksona, kde se k nim připojil i žákovský sbor pod vedením Radka Morcinka složený z žáků našich a žáků ZUŠ Třinec.
V druhé části koncertu vystoupila se svým repertoárem naše nejúspěšnější absolventka - Tereza Mašková. V průběhu koncertu Tereza svým zpěvem strhla publikum a profesionálním způsobem uvedla své nejnovější hity. Slavnostní koncert tak končil za bouřlivého potlesku a celá oslava výročí školy skončila zlatou, či spíše růžovou tečkou na závěr.
Poděkování patří nejen všem účinkujícím, ale také organizátorům, LS Audio pana Leszka Sajdoka za ozvučení sálu, panu Romanu Guňkovi za pořízení video záznamu, panu Vladislavu Porvisovi a Petru Turoňi za projekci a Tomáši Samiecovi za moderování koncertu.
Záznam koncertu můžete shlédnout zde: https://youtu.be/PtYCT_o4O8I
24. září 2024
Školní kapela Tutti band vystoupila na akci na podporu tělesně postižených dětí pod názvem Srdce evropy. Všichni zahráli skvěle a ohlasy publika i přítomných profesionálích muzikantů byly jen a jen pochvalné. Kapela hrála ve složení: zpěv Helena Horníková, el. kytara Jonáš Pospíšil, basová kytara Matěj Banot, doprovodná kytara a moderování Oliver Kajzar, bicí Benjamín Kocurek a perkuse Eliška Heczková. Kapelu umělecky vede Denis Kchabibullin.